بازگشت به صفحه اول  
 
 

 

 

شورای عالی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

کشتار و سرکوب مردم حق طلب ایران را محکوم میکند 

 

اعتراضات مردم ایران با شعار "زن، زندگی، آزادی" بیش از هفت هفته پس از کشته شدن ژینا (مهسا) امینی در حالی جریان دارد که حاکمیت جمهوری اسلامی در صدد است مانند همیشه با تشدید خشونت و سرکوب به این اعتراضات پایان دهد.

یک تفاوت جنبش امروزی با خیزش های گذشته اینست که اینبار زنان ایران که در 43 سال گذشته مجبور به تحمل فشارهای فزاینده ای بوده اند پیشرو هستند و مردان به درستی به حمایت از ایشان برخاسته اند. امری که سبب شده آزادیخواهان سراسر جهان جنبش را به دلیل محتوای غنی و پیشرفته آن تحسین و از آن پشتیبانی کنند.

نیروهای مسلح رژیم در شهرهای ایران به سمت مردم تیراندازی کرده اند، شمار فراوانی از زنان و مردان هم میهن ما را در سیستان و بلوچستان، کردستان و دیگر نقاط ایران‌ کشته اند. شمار زخمی ها که در میان آن ها کودکان نیز دیده می شوند زیاد است. اعمال خشونت و شکنجه دستگاه سرکوب حتی علیه کودکان و دستگیر شدگان مرزی نداشته و  به این سبب جان بسیاری از آزادی خواهان، از جمله جوانان و کودکان بازداشت شده در خطر است.

تشدید خشونت از سوی رژیم هنگامی اعمال میشود که تجربه اعتراضهای سال 88، دیماه 96، آبان 98 و جنبش امروزی ثابت کرده اند که تلاش مردم برای بقاء خود و کشور تا زمانی که ایشان به هدف خویش که پایان رژیم است، دست نیابند ادامه خواهد داشت و رژیم با هر جنایت جدید هم نفرت مردم را نسبت به خود می افزاید و هم پایان سلطه خویش را نزدیکتر میکند.

اگر کوچکترین درایت سیاسی در حاکمیت وجود داشت، در می یافت که کشتار و سرکوب و اعدام و شکنجه معترضان نه تنها به خیزش های مردمی پایان نداده بلکه باعث شده که مردم پس از آن هر بار گسترده تر، همبسته تر و نیرومندتر به میدان بیایند. در این صورت میدانستند که کشتار و سرکوب جواب نداده  و آزموده را آزمودن خطاست. میدانستند که جمهوری اسلامی هرگونه اعتبار ایدئولوژیک، اخلاقی و سیاسی خود را از دست داده  است. در این حالت به عواقب جنایات خویش می اندیشیدند و می پذیرفتند که نظام در پایان خط است.  

شورای عالی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور  که معتقد به آزادی، حاکمیت ملت، برابری زن و مرد، جدایی دین از حکومت، رعایت حقوق انسانی و شهروندی و حفظ تمامیت ارضی کشور است، کشتار مردم معترض در ایران را محکوم میکند. ما خود را بخشی از این جنبش برحق انقلابی میدانیم، خواهان پایان دادن به کشتار معترضان در ایران، برچیدن بساط ننگین جمهوری اسلامی، آزادی کلیه زندانیان سیاسی و سپردن سرنوشت کشور بدست صاحبان اصلی آن  یعنی مردم ایران هستیم.

 

شورای عالی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

بکشنبه 15 آبان 1401 برابر 6 نوامبر 2022

 info@iranazad.info

http://www.iranazad.info

 

 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران