بازگشت به صفحه اول  
 
 

 

 شش سازمان و حزب جمهوری‌خواه دموکرات

با فراخوان به اعتراض در سالگرد خيزش آبان ۹۸، همراهيم!

 

 جنبش "زن، زندگی، آزادی" دو ماهه شد و به روزهای سالگرد خيزش آبان ماه ۹۸ رسيد. اين خيزش کشته ها بجا گذاشت و جمهوری اسلامی زندان ها را پر از معترضين کرد. جنبش "زن، زندگی، آزادی" برای سالگرد روزهای طوفانی ۲۴، ۲۵ و ۲۶ مردم را دعوت به حضور در اعتراضات کرده و تشکل جوانان محلات در شهرهای مختلف، دانشجويان دانشگاه های سراسر کشور و تشکل های صنفی فرهنگيان فراخوان داده و از گروه های مختلف اجتماعی خواسته اند که با شرکت خود، سالگرد خيزش آبان  را به گسترده ترين اعتراضات و اعتصابات عليه حکومت جنايتکار تبديل کنند و قدرت مردم را در مقابل سرکوب گران به نمايش بگذارند.

خيزش آبان ماه که در اعتراض به ۳ برابر شدن قيمت بنزين شروع شد، بلافاصله به اعتراض مردم عليه حکومت در بيش از ۱۵۰ شهر فراروئيد و کل سيستم و به ويژه راس حکومت را نشانه گرفت. علی خامنه ای که از موج سراسری اعتراضات به وحشت افتاده بود، فرمان تير صادر کرد و به نيروهای يگان ويژه مجوز داد که مستقيمأ به معترضين شليک کنند. حکومت جنايتکار صدها تن از معترضان را به قتل رساند و هزاران تن از آن ها را به زندان افکند. اما کشتار و بازداشت ها، کارساز نشد و برخشم مردم افزود. با قتل مهسا امينی، جنبشی به مراتب گسترده و قدرتمندتر پا به حيات گذاشت که حکومت با وجود کشتار بيش از ۳۰۰ تن و دستگيری بيش از ده هزار نفر از معترضان، قادر نشده است آن را خاموش سازد.

ما ۶ حزب و سازمان جمهوری خواه دموکرات ياد جانباختگان خيزش آبان ماه ۹۸ را گرامی می داريم و همراهی خودمان را با فراخوان  در روزهای ۲۴، ۲۵ و ۲۶ آبان اعلام می کنيم. حضور گسترده گروه های مختلف اجتماعی در اعتراضات ۳ روزه، جنبش اعتراضی را با سازمان‌دهی و رهبری میدانی نیروی‌های داخل کشور، يک گام بلند جلو خواهد برد و به حکومتگران نشان خواهد داد که جنبش "زن، زندگی، آزادی" سر ايستادن ندارد.

"زن، زندگی، آزادی"

هیئت‌های سیاسی ـ اجرائی:

اتحاد جمهوری‌خواهان ایران 

جبهه ملی ایران ـ اروپا (سامان ششم)

حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

حزب سوسیال دمکرات و لائیک ایران (همسازی جمهوری‌خواهان)

سازمان‌های جبهه ملی ایران در خارج از کشور

همبستگی جمهوری‌خواهان ایران (هجا)

 

۲۴ آبان ۱۴۰۱ (۱۵ نوامبر ۲۰۲۲)

 

 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران