بازگشت به صفحه اول  
 
 

 

 

 

جناب آقای ولودیمیر زلنسکی،

رئیس جمهوری ملت قهرمان اوکراین،

جبهه ملی ایران یک سازمان سیاسی است که از بیش از 70 سال گذشته تا به امروز برای آزادی، دموکراسی و جدایی دین از حکومت در ایران مبارزه کرده است. ما سازمان برون مرزی جبهه ملی نیز به عنوان بخشی از ملت ایران، علیه دیکتاتوری جمهوری اسلامی مبارزه میکنیم.

ما جنگ تجاوزکارانه روسیه علیه اوکراین را مانند حمله موشکی به هواپیمای اوکراینی پرواز 752 توسط سپاه پاسداران ایران در 8 ژانویه 2020 که منجر به کشته شدن 176 انسان انجامید، بشدت محکوم میکنیم.

اکثریت مردم ایران بارها مخالفت خود را با جمهوری اسلامی توسط اعتراضات گسترده نشان داده اند. در این اعتراضات رژیم بیشترین وحشیگری ها را علیه معترضان بکار گرفته، جمع بزرگی از ایشان را به گلوله بسته، یا بازداشت و شکنجه کرده است. جنبش کنونی مردم ایران که پس از به قتل رسیدن خانم مهسا امینی توسط عمال رژیم آغاز شد اکنون بیش از 4 هفته است که ادامه دارد.

رژیم تمامیت خواه جمهوری اسلامی نه تنها در کشورهایی مانند لبنان، یمن، عراق و سوریه دخالت های سیاسی و نظامی میکند، بلکه خلاف منافع ملی ایرانیان با رژیم های دیکتاتوری مانند روسیه و چین قراردادهای طولانی مدت می بندد. این رژیم ها هر روز به هم نزدیکتر میشوند تا خلاف خواست ملت های خود در قدرت بمانند و از تحقق آزادی و دموکراسی در کشورهای خود جلوگیری کنند. هم به این جهت ما از مقاومت قهرمانانه ملت اوکراین علیه تجاوز روسیه پشتیبانی میکنیم.

مدتی است که جمهوری اسلامی ایران اقدام به ارسال پهپاد برای استفاده در جنگ علیه اوکراین به روسیه کرده است. ما سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور این اقدام را موکدانه محکوم میکنیم و به شما اطمینان میدهیم که هنگامی که رژیم ملایان توسط جنبش انقلابی و مترقی مردم ایران سرنگون شود، هرگونه دخالت در کشورهای دیگر و ارسال پهپاد به روسیه متوقف خواهد شد.

 

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

17 اکتبر 2022

Info@iranazad.info

https://iranazad.info/

 

 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران