بازگشت به صفحه اول  
 
 

 

 

 پيام سازمان های جبهه ملی ايران در خارج از کشور به دومین کنگره حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

دوستان عزیز!

اعضا محترم کنگره!

برگزاری دومین کنگره حزب چپ ايران (فدائیان خلق) در روزهای ۲۱ تا ۲۳ آبان (۱۲ تا ۱۴ نوامبر ۲۰۲۱) را به شما صمیمانه تهنیت می گوئیم و امیدواریم که کنگره شما در انجام وظائفی که به عهده گرفته است موفق باشد.

43 سال است که کشور ما در اثر سیاست های جمهوری اسلامی با بحران های دائمی و همه جانبه روبروست. تحلیل از وضعیت کشور و تجربه این 43 سال نشان میدهد که غلبه بر این بحرانها تنها با گذار از دیکتاتوری حاکم و استقرار یک حکومت ملی متکی به آراء مردم که مدافع آزادی، دموکراسی، جدایی دین از حکومت و پایبند به اعلامیه جهانی حقوق بشر باشد، میسر میشود.

باعث خوشوقتی است که امروز نیروهای جمهوریخواه ایران بر سر مهمترین مضامین مبارزه مانند دموکراسی، جدائی دین از حکومت، لزوم رعایت اعلامیه جهانی حقوق بشر و  سایر کنوانسیون های حقوق بشری، استقلال، عدالت اجتماعی، حفظ تمامیت ارضی ایران، تمرکز زدایی و مخالفت با هرگونه تبعیض در جامعه، نظراتی نزدیک به هم دارند. نظراتی که آنها را از جریانهای پوپولیستی و مخالفان دموکراسی متمایز میکند.

بنظر میرسد که نزدیکی فکری نه تنها بر سر مضامین یاد شده بلکه بر سر مراحل تحقق آن، مانند تلاش برای

1.    آزادی کلیه زندانیان سیاسی،

2.    تحقق آزادی های سیاسی مانند آزادی احزاب و اجتماعات و آزادی بیان و

3.    برگزاری انتخابات آزاد و بدون دخالت نهادهای جمهوری اسلامی و تحت نظارت هیئتی قابل قبول برای همگان به منظور تشکیل مجلس موسسان،

نیز موجود است.

تجربه نشان میدهد که دموکراسی را نمیتوان با غیر دموکرات ها حاکم ساخت. دموکراتهای ایران برای تحقق اهداف خویش به همبستگی، دوراندیشی و همفکری نیاز دارند تا بتوانند بر مشکلات فائق آیند. سازمانهای سیاسی دموکرات و آزادیخواه مسئولیت مشترک دارند که اهداف تلاشهای مردم در نهضت مشروطه، نهضت ملی کردن صنعت نفت و انقلاب سال 57، که استقلال، آزادی و عدالت اجتماعی بوده است را با اقدامات موثر و مشترک تحقق بخشند.

دوستان عزیز!

بار دیگر برای کنگره شما آرزوی موفقیت داریم و دست شما را میفشاریم.

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

مهندس کامبیز قائم مقام ـ مهندس بهمن مبشری - دکتر همایون مهمنش

20 آبان 1400 برابر 13 نوامبر 2021

 

 

 

  

 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران