بازگشت به صفحه اول  
 
 

 

 

 

 قتل شهروندان فرانسوی توسط بنیادگرایان اسلامی را بشدت محکوم میکنیم

 

 

بار دیگر انسانهای بیگناهی توسط بنیادگرایان اسلامی در فرانسه به قتل رسیدند. روز 16 اکتبر ساموئل پتی، آموزگار فرانسوی که به شاگردانش آموزش دمکراسی داده بود به دست یک اسلامگرا سلاخی شد و در 29 اکتبر سه فرانسوی در کلیسایی در شهر نیس به ضرب چاقوی اسلامگرای دیگری به قتل رسیدند.

 

در پی قتل آموزگار فرانسوی بنیادگرایان اسلامی و برخی از رهبران کشورهای اسلامی مستقیماً یا تلویحاً از این جنایت پشتیبانی نمودند. آقای اردوغان رئیس جمهور ترکیه به آقای مکرون رئیس جمهور فرانسه که در مراسم بزرگداشت ساموئل پتی به دفاع از ارزشهای سکولار فرانسه پرداخته و بر لزوم مبارزه با بنیادگرایی اسلامی تأکید کرده بود، توهین کرد و آقای خامنه‌ای نیز در عوض محکوم کردن این اقدام جنایتکارانه، بازنشر کاریکاتور پیامبر مسلمانان را مورد حمله قرار داد و آن را "جرم بزرگ" و "نابخشودنی" نامید.

 

در حالی که غالب ادیان برای ترویج دین خود چهره ای مهربان و به روز از خود نشان می دهند، بنیادگرایان اسلامی کشتار و جنایت و ایجاد وحشت را وسیله ترویج دینشان میدانند. جنایت برای صاحبان این تفکر از جمله حاکمان جمهوری اسلامی چنان عادی شده که از "اسلام هراسی" امروز حاکم در جهان تعجب میکنند و آن را توطئه دشمنان اسلام قلمداد مینمایند. جنایات و ترورهای جمهوری اسلامی همچنان ادامه دارد. کشتار هدفمند صدها معترض به گرانی بنزین در آبان 98، حمله موشکی به هواپیمای اوکراینی با 176 سرنشین و اعدام نوید افکاری قهرمان کشتی، نمونه هایی از این جنایات اند.

 

الگوی فکری بنیادگرایان اسلامی دوران آغازین اسلام است. ایشان خواهان حاکم شدن مناسبات آن دوران بر زندگی انسانهای امروزند. تفکری که بارها در طول تاریخ شکل گرفته و هر بار با شکست صحنه را ترک کرده است. با این هدفگذاری بنیادگرایان اسلامی راهی هم جز جنایت و ترور و کشتار وحشیانه و گروگانگیری برای پیشبرد اهداف خود ندارند. آنها در حالی انتشار کاریکاتور پیامبر اسلام را توهین به مسلمانان قلمداد میکنند که خود به شدیدترین وجه نه تنها توهین بلکه حقوق انسانها را به فاحش ترین وجهی زیر پا میگذارند و معترضان و دگرباشان را با وحشیانه ترین روشها شکنجه میکنند و به قتل می رسانند.

 

دنیا نباید فراموش کند که جمهوری اسلامی اولین حکومت اسلامیستی دوران معاصر میباشد که حاکمیت آن، در بیش از 41 سال گذشته ایران را به یکی از پایگاههای تروریسم در جهان تبدیل کرده است. پایگاهی که اقداماتش هیچ تفاوت اساسی با داعش و القاعده و طالبان ندارد. قتل و اعدام انسانها برای سران نظام جنان عادی شده و آنها با شرم و ناراحتی وجدان انسانی چنان بیگانه شده اند که آقای خامنه ای چندی پیش در پیام خود به ایرانیان خارج از کشور از ایشان خواست که به ایران بازگردند و هر مجازات و حتی اعدام (!) را نیز پذیرا شوند تا از "عذاب الهی نجات یابند"!

 

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور اقدامات جنایتکارانه تروریست های اسلامی در فرانسه و سایر کشورهای جهان، و هرگونه حمایت سران کشورهای اسلامی جهان از آن را به شدت محکوم و با ملت فرانسه اعلام همبستگی میکند. ما از آزادیخواهان جهان میخواهیم که اعمال ضد انسانی، جنایات، اعدامها، سرکوب وحشیانه مبارزات دموکراتیک مردم ایران و تروریسم جمهوری اسلامی ایران در داخل و خارج از ایران را نیز مانند اقدامات سایر اسلامیست های جهان محکوم نموده، از جنبش دموکراتیک مردم ایران علیه این حکومت ترور پشتیبانی نمایند. ما خواهان جدایی دین از حکومت در ایران هستیم و تردیدی نداریم که اکثریت بزرگ مسلمانان جهان نیز خواهان زندگی عادی و عاری از ترور و خشونت، پیشرفت و تعالی به جای عقب گرایی هستند و همصدا با ما اقدامات جنایتکارانه بنیادگرایان اسلامی را هر جا و تحت هر عنوان که صورت گیرد محکوم میکنند.

 

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

12 آبان 1399 برابر 2 نوامبر 2020

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info

 

 

 

  

 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران