بازگشت به صفحه اول  
 
 

 

 

 دامن زدن به تنش های جنگ طلبانه را بشدت محکوم میکنیم

با برآورده نشدن انتظارات و ناامیدی از بهبود شرائط توسط دولت روحانی و شدت گرفتن نارضایی ها، مقاومت مدنی مردم علیه پایمال شدن ابتدایی ترین حقوق انسانی، گرانی، بیکاری، فقر و فساد، گسترده تر شده و مسئولان نظام که دیگر باید خود نیز فهمیده باشند که از اداره کشور و حل مشکلات آن عاجزند، هر روز بیشتر در باتلاق سیاست های تنش زای خودساخته در داخل و خارج از کشور فرو میروند. دخالت نظامی در سوریه و پشتیبانی از رژیم بشار اسد که صدها هزار تن از مردم کشور خود را کشته و میلیونها تن را آواره ساخته است، نه تنها قربانیان زیادی میان نیروهای اعزامی جمهوری اسلامی داشته و مخارج هنگفتی از کیسه ملت ایران را بلعیده بلکه همراه با دخالت در عراق و لبنان و یمن، بدبینی شدید همسایگان ایران را نیز برانگیخته است. علیرغم این خامنه ای و شرکاء به جای دست شستن از این سیاست ها همچنان به تهدید و توهین و رجز خوانی علیه سران عرب، آمریکا و اسرائیل مشغولند. اعلام پشتیبانی کیهان حسین شریعتمداری، سخنگوی غیر رسمی خامنه ای، از موشک پرانی یمنی ها به عربستان و اعلام "هدف بعدی این موشک ها"، تنها یک نمونه از اقدامات فاجعه آمیز ایشان است.

طرف دیگر این تقابل دولت ترامپ، اسرائیل و عربستان سعودی اند که بویژه پس از فروش چند صد میلیارد دلار اسلحه آمریکا به عربستان، متحدا فشارها علیه جمهوری اسلامی را افزایش داده اند. دولت اسرائیل نیز که تا کنون هیچ فرصتی را برای ایجاد جنگ و آشوب در منطقه و مشغول کردن همسایگانش از دست نداده است، دائما بر طبل مخالفت با برجام و ضرورت فشار و در صورت لزوم مقابله نظامی با جمهوری اسلامی می کوبد. تهدید ها و رجزخوانی عربستان سعودی هم همچنان ادامه دارد و با ادامه جنگ علیه یمن و ریختن بمب بر سر مردم این کشور که با قحطی و گرسنگی و وبا درگیرند، به تشنج ها دامن میزند. در این شرائط خواست عربستان از اتباع خود که هرچه زودتر کشور لبنان را ترک کنند، احتمال درگیری جدیدی در خاورمیانه را بیشتر کرده است.

ضلع دیگر این مثلث تخریب و جنگ طلبی، ایرانیانی هستند که ترامپ، اسرائیل و عربستان سعودی را متحد مردم ایران در مبارزه علیه جمهوری اسلامی میدانند و خواهان حمله نظامی آمریکا به ایران میباشند. آنها بر این تصورند که چنین حمله ای به سقوط جمهوری اسلامی و بهبود اوضاع ایران می انجامد و توجهی به عواقب آن که میتواند سرنوشتی مانند عراق و سوریه و افغانستان و حتی خود ایران در زمان جنگ ایران و عراق را برای ما رقم بزند و به کشتار مردم و نابودی کشور بیانجامد، ندارند و بیخردانه پیروزی آمریکا، عربستان سعوی و اسرائیل بر ایران را نه تسلط بیگانه بلکه پیروزی ملت ایران قلمداد میکنند.

پس از گسترش آوارگی و قربانی شدن انسانهای بیگناه در جنگ های نیابتی عربستان سعودی و جمهوری اسلامی در کشورهای عراق، سوریه، لبنان و یمن، ولایت فقیه مشغول زمینه سازی برای آغاز جنگ دیگری در منطقه است. اعزام ولایتی و سلیمانی توسط خامنه ای به لبنان و متعاقبا پناهنده شدن نخست وزیر لبنان به عربستان سعودی و استعفای وی از مقام خود، نگرانی جهان را از جنگی دیگر شدت بخشیده است. جنگی که طبق پیش بینی برخی رسانه ها با حمله اسرائیل به حزب الله لبنان آغاز خواهد شد و میتواند سراسر منطقه را دبر گیرد.

در این شرائط سپاه پاسداران جمهوری اسلامی هم که باید یکی از ارکان دفاع از تمامیت ارضی کشور باشد از آنجا که به عنوان ابزار دیکتاتوری عمل میکند و در سرکوب مخالفان و معترضان و فساد و چپاول مردم و غارت دارایی های ملی نقش عمده را دارد، هر روز در میان مردم منفورتر میگردد و به این ترتیب صدمات جبران ناپذیری به امر دفاع از امنیت و تمامیت ارضی کشور میزند.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور بار دیگر هر گونه دامن زدن به جو خشونت و جنگ در منطقه از هر طرف که باشد را بشدت محکوم میکند. ما اعلام میداریم که ادامه سیاست های تنش آمیز جمهوری اسلامی برای نگاهداشتن کشور در خطر دائمی جنگ، بازی با آتش است و میتواند به جنگی خانمانسوز منتهی گردد که بازنده آن تمامی مردم منطقه و برنده آن سوداگران اسلحه در جهان میباشند و از وجدانهای بیدار ایران و منطقه میخواهیم که برای افشاء و پایان دادن به این سیاست های جنگ طلبانه در منطقه از هر سو که باشد تلاش کنند.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

20 آبان 1396 برابر 11 نوامبر 2017

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info

 

 

o

 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران