بازگشت به صفحه اول  
 
 

 

 

ما در این انتخابات شرکت نمیکنیم

هموطنان عزیز،

 شما شاهدید که در ایران امروز هرگونه مخالفت با حاکمیت بشدت سرکوب میشود، احزاب و تشکل های سیاسی مخالف نظام جمهوری اسلامی امکان فعالیت ندارند، روزنامه های منتقد تعطیل میشوند و روزنامه نگاران نقاد با شلاق و زندان درگیرند. درچنین وضعیتی حاکمیت با نظارت استصوابی تعدادی انگشت شمار را به دلخواه خود دست چین کرده و به عنوان نامزد مقام ریاست جمهوری معرفی میکند تا مردم از میان آنها که برخی حتی به قتل عام، سرکوب، فساد و تجاوز به حقوق ملت معروفند یکنفر را به عنوان رئیس جمهور برگزینند. تازه تحت چنین شرایطی مردم در نظارت بر انتخابات و مدیریت آن هیچ نقشی ندارند و نمیتوانند در برابر نهادهای حکومتی که در "مهندسی انتخابات" ید طولائی دارند اعتراض نمایند. و این احتمال که حتی کاندیدای تایید شده نیز در صورتیکه مطابق میل حاکمیت نباشد، مانند انتخابات سال 88 و یا با دخالت شورای نگهبان پس از انتخابات مجلس شورای اسلامی، کنار زده شود، کم نیست.

در مناظره ای که بین نامزد های دستچین شده صورت گرفت آنها بجای ارائه برنامه دولت خود به ذکر مصیبت در مورد مشکلات معیشتی مردم پرداختند گویا مردم از فلاکت و استیصال خود بی اطلاعند. مردم به خوبی میدانند که آنها توانی برای تحقق وعده هائی که میدهند را ندارند و در مقابل مقام غیر پاسخگویی مانند ولی فقیه هیچگونه قدرت اجرایی ندارند. در چنین وضعیتی انتخابات نه تنها اعمال حق حاکمیت ملت نیست بلکه نخود سیاهی است که مردم را هر چند سال یکبار به دنبال آن روانه میکنند.

ملت ایران از 110 سال پیش تا کنون چه در نهضت مشروطه که سر آغاز دمکراسی و آزادی بود و چه در جنبش ملی کردن صنعت نفت و پس از آن علیه رژیم کودتا همواره بدنبال احقاق حق حاکمیت خویش بوده و برای آن مبارزه کرده است. این مردم سزاور چنین مضحکه ای که نام انتخابات را بر آن نهاده اند نیستند. حکومتی که رای ولی فقیه در آن از رای تمامی ملت وزین تر باشد، سزاوار این ملت نیست.

حاکمیت اسلامی که میداند میان مردم فاقد هرگونه اعتبار و مشروعیتی است کوشش دارد به انحاء مختلف برای خود مشروعیت دست و پا کند. فضای انتخاباتی را گرم میکند تا جمعیت بیشتری را به پای صندوق های رای بکشاند و به این وسیله انتخابات را پرشور و نظام حکومتی را مشروع جلوه دهد.

ممکن است بسیاری در اثر فقر و فلاکت و فشار طاقت فرسای زندگی و معیشتی که در اثر اختلاسها و فساد بر دوش مردم سنگینی میکند ویا به سبب ترس از بدتر شدن اوضاع، خود را ناچار می بینند در انتخابات شرکت کرده وبه "بد" در مقابل "بدتر" رای بدهند. بسیاری نیز در انتخابات شرکت میکنند تا علی رغم همه تمهیدات، مهندسی ها و تقلبات در شمارش آرا، با دادن رای مخالف به نماینده ای که با ولی فقیه هم نظر است، مخالفت خود را با کل نظام ابراز نمایند. این مخالفت همواره چنان قاطع و گسترده بوده که اگر ولی فقیه کوچکترین ارزشی برای رای مردم قائل بود، میبایستی تا کنون بارها از مقام خود استعفا داده باشد.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور فقدان آزادی انتخابات را توهین به ملت بزرگ ایران میداند و نه میتواند و نه می خواهد در چنین انتخاباتی شرکت کند. ما از همه هواداران خود انتظار داریم که مانند ما از شرکت در این انتخابات خودداری نمایند. هواداران ما بخوبی میدانند که سرمنشا هرگونه تحول اساسی و پایدار در کشور با پایان یافتن دیکتاتوری و استبداد و برگزاری انتخابات آزاد برای استقرار یک حکومت ملی، مستقل، آزاد و دموکرات از طریق مبارزه ای بدور از خشونت آغاز میشود.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

15 اردیبهشت 1396 برابر 5 مه 2017

info@iranazad.info

 

 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران