بازگشت به صفحه اول  
 
 

 

 

بمناسبت اول ماه مه روز جهانی کارگر

از آغاز جمهوری اسلامی همه ساله از یک سو شاهد بدتر شدن وضعیت زندگی  و معیشتی کارگران و معلمان ایران و از سوی دیگر فساد فراگیر، غارت و چپاول اموال عمومی، اختلاس های میلیاردی و سقوط اقتصادی کشور بوده ایم. در این مدت در اثر اولویت گذاری های منافی مصالح و منافع ملی و سوء مدیریت، پایه های اقتصاد، تولید، اشتغال و زندگی مردم نابود شده و امروز میلیونها کارگر و معلم در شرایط معیشتی طاقت فرسا از تامین یک زندگی حداقل نیز ناتوانند.

ساختار من درآوردی و سیاست های بنیادگرایانه این نظام که ادامه حیات خود را در ایجاد تنش و  بحران در داخل و خارج از کشور می بیند نه تنها زندگی مردم و کشور را به وضعیت رقت بار  کنونی انداخته بلکه علاوه بر آن کلیه حقوق و آزادی های مردم ایران را نیز به طرز فاحشی نقض کرده به نحوی که حتی حق اعتراض و اعتصاب و فعالیت های صنفی و سندیکائی را هم از ایشان گرفته و کارگران و معلمان نیز مانند سایر مردم مرجعی ندارند که بتوانند به آن شکایت برند. قوه قضائیه نظام به جای اینکه مدافع عدالت و حقوق ملت و مبارزه با فساد باشد، مهمترین ابزار سرکوب فعالان اجتماعی و مردم بوده، از فاسدترین ارگانهای نظام است.

علیرغم این جو اختناق و سرکوب، روزی نیست که کارگران و معلمان کشور دست به اعتصاب، تجمع و تظاهرات نزنند و فریادهای اعتراض خود را نسبت به بیکاری، نابودی کامل امنیت شغلی، غارت و چپاول صندوق تامین اجتماعی و برخی دیگر از صندوقهای بازنشستگی، دستمزدهای زیر خط فقر، عدم پرداخت به موقع حتی همان دستمزدهای ناچیز، اخراج جمعی، امنیتی کردن فعالیتهای صنفی و تجمعات و اعتصابات کارگری، نقض حقوق بنیادین کارگران و معلمان و بازداشت معترضان و فعالان سندیکائی و صنفی را به گوش هموطنان خود نرسانند.

رژیم سرکوب برای جعفر عظیم زاده و شاپور احسانی راد از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران احکام سنگینی صادر کرده است. برای رسول بداغی معلم که هنوز در تبعید است نیز پروندۀ جدیدی با حکمی سنگین در نظر گرفته شده است. اسماعیل عبدی معلم زندانی اعلام کرده است که در اعتراض به بی توجهی به خواسته‌هایش از 10 اردیبهشت اعتصاب غذا خواهد کرد. در 30 فروردین 4 کارگر معترض کارخانه سیمان مسجد سلیمان با شکایت کارفرما به دادسرا احضار شدند. علی نجاتی عضو هیات مدیره سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه به همراه  اشرف رحیم خانی، زینب کشوری فعال در بخش زنان، عزت جعفری، شاپور رشنو، علی محمد جهانگیری و شاکری به اتهام تبلیغ علیه نظام به دادگاه انقلاب دزفول احضار شده اند. همچنین شیث امانی از اعضای هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران به اداره اطلاعات سنندج احضار و با این تهدید روبر وشده که هر عضو اتحادیه در سنندج که اقدام به برپائی مراسم اول ماه روز جهانی کارگر نماید، برایش گران تمام خواهد شد.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور ضمن گرامیداشت اول ماه مه روز جهانی کارگر، این روز را به همه کارگران و زحمتکشان ایران و جهان تبریک میگوید. ما از کلیه حقوق حقه کارگران و معلمان شریف و زحمتکش ایران بویژه حق داشتن سندیکای مستقل پشتیبانی کرده خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط کلیه فعالان کارگری، معلمان زندانی و سایر فعالان صنفی و سندیکائی هستیم. ما بستن اتهام «تبلیغ علیه نظام“ به فعالان کارگری و صنفی معلمان را شدیداً محکوم میکنیم و لغو این اتهامات و پایان دادن به تهدید و مزاحمتهای ارگانهای سرکوب علیه این فعالان را خواهانیم. ما همچنان بر رعایت و تضمین کلیه حقوق و آزادی های شهروندان پافشاری میکنیم و یقین داریم که دیگر بر همه آگاهان روشن شده است که در فقدان آزادی دسترسی به عدالت میسر نیست.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

9 اردیبهشت 1396 برابر 29 آوریل 2017

info@iranazad.info

 

 

 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران