بازگشت به صفحه اول  
 
 

 

 

نامه به آقای اصغر فرهادی

 

هنرمند نام آور ایرانی آقای اصغر فرهادی،

موفقیت کم سابقه شما را در دریافت دوباره جایزه اسکار که باعث امید و شعف همگانی شد ارج می نهیم. احساس غرور میکنیم از اینکه هنوز هنرمندانی خستگی ناپذیر چون شما در کشور وجود دارند که علیرغم همه مشکلاتی که جمهوری اسلامی برای هنر و هنرمند ایجاد میکند به موفقیت هائی چنین شگرف نائل مشوند.

خودداری شما از حضور در مراسم اسکار برای همبستگی با مردم ایران و شش کشور دیگر با متن کوتاه پیامی که در مراسم اسکار از طرف خانم انوشه انصاری قرائت گردید، انعکاس جهانی یافت.

اعتراض شما در این پیام به قانون غیرانسانی‌ منع ورود مهاجران به آمریکا، دفاع از حقوق کسانی که به آنها توهین شده است با اشاره به دموکراسی و حقوق بشر، در عین مردود دانستن تفکر عقب افتاده ای که اهمیت این دستاوردها را برای صلح و رستگاری مردم جهان نادیده می انگارد، تاثیر اقدام شما را افزایش داد. بویژه آنکه جهان میداند حکومت اسلامی در ایران سالهاست آزادی ها و حقوق انسانی و شهروندی مردم ایران را به طرز فاحشی نقض میکند.

پیام هوشمندانه شما و انعکاس گسترده آن چهره ای از مردم ایران، فرهنک و هنر آن را به جهانیان معرفی نمود که هیچگونه سنخیتی با استبداد دینی و بنیادگرایی حاکم در ایران ندارد.

تاکید شما در پیام بر اینکه هرگونه "تقسیم کردن جهان به دسته ما در برابر دسته دشمنان ما باعث ایجاد هراس می شود و توجیه فریبکارانه‌ای برای تجاوز نظامی و جنگ است"، مردود دانستن رفتار حاکمان کنونی ایران که دائما جامعه داخلی و بین المللی را به دوست و دشمن تقسیم میکنند نیز هست و همچنین اشاره به این بود که مردم ایران با هرگونه جنگ و دخالت نظامی مخالفند.

بار دیگر تلاش شما و سایر هنرمندان ایران را که در سخت ترین شرائط ممکن و علیرغم موانع و مخاطرات روز افزونی که حاکمیت ایجاد می کند چنین آثاری را خلق می کنید قدر می نهیم و به داشتن چنین هنرمندانی برخود می بالیم.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

9 اسفند 1395 برابر 27 فوریه 2017

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info

 

 

 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران