بازگشت به صفحه اول  
 
 

مجازاتهای وحشیانه علیه دانشجویان، هنرمندان و کارگران هم به مقاومت مردم ایران پایان نخواهد داد

انتشار اخباری که از اوجگیری اعمال خشونت علیه دانشجویان، هنرمندان و کارگران ایرانی توسط مقامات قضایی و امنیتی جمهوری اسلامی حکایت دارد، نشان می دهد که استبداد و خودکامگی در ایران روز به  روز گستاخانه تر به  حقوق و حریم خصوصی شهروندان چنگ اندازی می کند و مناسبات میان دولت و ملت را به وضعیتی بسیار فجیع تر از روابط ارباب و رعیتی تنزل داده است.

 

دستگیری و شلاق زدن 35 دانشجوی دختر و پسر در یک جشن فارغ التحصیلی در قزوین که نه امکان دفاع از حق خود یافته اند و نه حق اعتراض به حکم سریع السیر خود را داشته اند نمونه ای از این نوع نقض فاحش حقوق شهروندی است. مصیبت بار تر از آن هم تهدیدی است که دادستان انقلاب قزوین بر زبان رانده و گفته است که برای این افراد سابقه کیفری خواهند ساخت تا برای آینده تحصیلی، کاری و شغلی‌شان مشکل ساز شود آن هم به دلیل آنکه برای دیگر شهروندان درس عبرت شود! و اینگونه است که اقلیتی مستبد و سرکوبگر به صراحت و در بی قانونی ترین شکل ممکن حاکمیت خود را به جامعه تحمیل می کند.

 

همزمان فراخواندن 3 آهنگساز و هنرمند (مهدی رجبیان، حسین رجبیان و یوسف عمادی) به جرم انتشار آهنگ‌هایی با صدای خوانندگان زن و همچنین ارتباط باخواننده‌های  (به زعم حکومت) سیاسی برای تحمل چندین سال زندان که در پی تحمل مدتها زندان انفرادی و اعترافهای اجباری صورت گرفت و نیز لغو پی در پی کنسرت های موسیقی در پیوند روز افزون مقامهای قضایی و اراذل و اوباش حکومتی در مناطق مختلف کشور نشان می دهد که فصل جدیدی در مقابله خشونت بار حکومت با مردم در حال درنوردیدن جامعه ایرانی است....

 

در این میان به شلاق بستن 17 کارگر محروم و معترض معدن طلای آق دره، که دستکم سه تن از آنها از فرط فقر و بیکاری و استیصال دست به خودکشی زده بودند، روسیاهی حکومتی را دو چندان می کند که در سال 1357 با ادعای انقلاب مستضعفان بر موج خواست های به حق ملتی نشست که امروز از یک طرف شاهد غارت همه دارایی های ملی خویش است و از سوی دیگر حقوق فردی و اجتماعی و کرامت انسانی خود را  لگد مال شده می بیند. نتیجه  روند فاجعه باری که جمهوری اسلامی با حقوق شهروندان در پیش گرفته کار را به جایی رسانده که سهم کارگران محروم شاغل در معدن طلا، یکصد ضربه شلاق بر شانه های خسته شان است، این رویدادهای دردناک باید وجود جامعه را تکان دهد و همگان را به سوی همبستگی برای یافتن راهی سوق دهد که به سالیان دراز سرکوب و جنایت رژیم حاکم خاتمه دهد. رژیمی که خودکامگی و بنیادگرایی دینی تا مغز استخوانش نفوذ کرده و هیچ گونه حق حیاتی برای هیچ کدام از شهروندان جز آنها که به سرسپردگی محض روی آورده باشند قائل نیست.

 

سازمانهای جبهه ملی ایران درخارج کشور ضمن محکوم کردن این گونه رفتارهای وحشیانه حکومت با شهروندان که متاسفانه روز به روز بر شدت و توحش آن افزوده می شود، از همه هم میهنان و آزاد اندیشان می خواهد که در برابر این فجایع سکوت نکرده و از هیچ تلاشی برای احقاق حقوق از دست رفته خویش فروگذار نکنند.

 

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج کشور

 9 خرداد  1395 برابر 29 مه 2016

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info

 

 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران