بازگشت به صفحه اول  
 
 

علیه سرکوب، ارعاب و خودکامگی بایستیم

احضار دوباره رئیس هیئت اجرائیه و مسئول تشکیلات جبهه ملی ایران دکتر حسین موسویان و غیرقانونی دانستن جبهه ملی و جلسات آن، و تهدید به ارجاع پرونده تهیه شده برای ایشان به قوه قضائیه در شرایط و فضای امروز مملکت بسیار پرمعنی است. هرچند که فعالین جبهه ملی در این 37 سال تسلط جمهوری اسلامی بارها و بارها مورد پیگردهای نابجا و غیرقانونی حکومت قرار گرفته و زمانهائی حتی از برگزاری جلسات در منزل هایشان نیز جلوگیری شده است.

جبهه ملی ایران از همان ابتدای تشکیل حکومت اسلامی با مخالفت صریح علیه لایحه قرون وسطائی قصاص با برچسب ارتداد مورد پیگرد های سخت قرار گرفت و ممنوعیت ها، تهدیدها و سرکوب ها علیه آن ادامه داشته و محاکمه و زندانی کردن فعالان و هواداران آن هیچگاه متوقف نشده است. جمهوری اسلامی حتی از قتل شخصیت های سرشناس ملی مانند پروانه و داریوش فروهر و دکتر امیرعلائی در داخل و دکتر شاپور بختیار و دکتر عبدالرحمن برومند در خارج از کشور نیز ابا نکرده و با فراهم آوردن شرایط سخت اجتماعی و حتی تهدیدهای مکرر علیه شخصیت های دیگر ملی مانند دکتر کریم سنجابی و مهندس مهدی بازرگان را به ترک وطن یا خانه نشینی کشانده است. علیرغم همه این فشارها، فعالان جبهه ملی ایران هیچگاه دست از تلاش برای حفظ سازمان و تحقق اهداف آن برنداشته و تا آنجا که توانسته اند جلسات خود را در سخت ترین شرایط نیز برگزار نموده اند.

تنها این نکته تعجب برانگیز است که اینبار وزارت اطلاعات دولتی که خود را معتدل و دولت "تدبیر و امید" قلمداد میکند، اقدام به صدور احضاریه نموده و از قوه قضائیه و دیگر ارگانهای سرکوب جمهوری اسلامی سبقت گرفته است.

اگر انگیزه دولت "تدبیر و امید" از غیر قانونی اعلام نمودن جبهه ملی، جلوگیری از رشد و نفوذ افکار ملی و گرویدن مردم به گزینه سیاسی ملی است، دولتی ها باید بدانند که سرکوب تشکیلات جبهه ملی، سازمانی که در 66 سال گذشته همواره برای استقرار آزادی و حاکمیت ملت کوشیده و در جنبش ملی کردن صنعت نفت به رهبری دکتر محمد مصدق خدمات بزرگی به کشور نموده است، روند رشد تفکر ملی و دموکراتیک در میان مردم ایران را متوقف نخواهد ساخت. چه، توجه امروز مردم آگاه ایران به راه مصدق و جبهه ملی در درجه اول نتیجه عملکرد 37 ساله جمهوری اسلامی است. بی اعتمادی مردم به حکومت و نارضائی آنان از بی خردی، جنایات، غارت ثروت ملی، فساد و سرکوب حاکم، ایشان را اجبارآ به چاره اندیشی واداشته و آنها هر روز بیشتر به ضرورت مبارزه همگانی برای دفاع از آزادی، حاکمیت ملت، تمامیت ارضی کشور و جدائی دین از حکومت پی می برند. در این شرائط طبیعی است که مردم به آن گزینه ای گرایش می یابند که در شناسنامه سیاسی خود مدافع همیشگی این ارزشها بوده است.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور ضمن اعلام پشتيبانی همه جانبه خود از تشکیلات، اعضا و هواداران جبهه ملی ایران در داخل کشور با اینگونه فشارهای غیرقانونی مقابله کرده و با کمک همه نیروهای طرفدار حقوق بشر و عدالت خواه جهان از حقوق پایمال شده فعالان سازمان کهنسال و با اعتبار جبهه ملی ایران دفاع خواهد نمود.

پیروز باد مبارزات مردم برای استقرار آزادی و دموکراسی در ایران.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

5 شهریور 1394 برابر 27 اوت 2015

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info

 
 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران