بازگشت به صفحه اول  
 
 

خواهان درمان فوری آقای هوتن دولتی و سایر زندانیان بیمار و آزادی کلیه زندانیان سیاسی هستیم!

از آغاز دولت آقای روحانی زندانیان سیاسی در معرض تهدیدات جدیدی قرار دارند. مواردی که در آن به زندانیان حتی اجازه درمان نیز داده نمیشود، روز افزون است. یکی از این موارد آقای هوتن دولتى مسئول سازمان دانشجویان و دانش آموختگان جبهه ملى ایران که از بیمارى هاى متعدد جسمى رنج مى برد و در اعتراض به عدم رسیدگى مسئولان زندان و دادستانى تهران به وضعیت درمانى اش از روز پنج شنبه هفتم آذرماه اقدام به اعتصاب غذاى اعتراضى و نامحدود کرده است.

آقای هوتن دولتى در ٢۶ اسفند ٩١ توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد، از بیمارى قلبى (مشکل دریچه میترال، ضربان بالا و افت فشارخون) رنج مى برد و پزشکان متخصص وضع قلبى وى را حساس و خطرناک توصیف کرده اند. این زندانى سیاسى همچنین دچار عرضه دیسک کمر و مشکل حرکتى در زانوى راست خود است. علیرغم اینکه وی درپى بى توجهى مسئولان اعلام آمادگی نموده که با هزینه شخصى مداوا شود، معهذا مسئولان دادستانى و بهدارى زندان اوین از اقدام درمانى براى وی خوددارى مى نمایند. وضع سلامتی آقای دولتی بشدت موجب نگرانیست و سازمان عفو بین الملل نیز طی بیانیه ای خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط ایشان شده است.

هوتن دولتى با اتهام عضویت در جبهه ملى، تبلیغ علیه نظام و ساختن مستند، اقداماتی که در واقع از حقوق ابتدائی انسان است و اگر حقوق بشر در ایران رعایت میشد هیچکدام جرمی نبودند، در شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب جمهوری اسلامی به ریاست قاضى مقیسه ابتدا به سه سال حبس تعزیرى محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به یک و نیم سال حبس تعزیرى و یک و نیم سال حبس تعلیقى و نیز ۵ سال محرومیت از فعالیت در فضاى مجازى و عضویت در احزاب سیاسى تغییر کرد.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور بار دیگر توجه هموطنان و مراجع بین المللی را به نقض فاحش حقوق بشر و زندانیان سیاسی در ایران جلب مینماید. ما از کلیه هموطنان، تشکل ها و مراجع حقوق بشری جهان میخواهیم که شرط بستن هرگونه قرارداد اقتصادی با جمهوری اسلامی را رعایت حقوق بشر در ایران اعلام نمایند. ما خواهان درمان فوری آقای هوتن دولتی و سایر زندانیان بیمار و آزادی کلیه زندانیان سیاسی هستیم.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

21 آذر 1392 برابر 12 دسامبر 2013

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info

 
 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران