بازگشت به صفحه اول  
 
 

مردم فلسطین در راه کسب آزادی خویش به پیش میروند!

ارتقاء به دولت ناظر در سازمان ملل را به ایشان تبریک میگوئیم

پیروزی تشکیلات خود گردان فلسطین بریاست پرزیدنت محمود عباس در ارتقاء از مقام "نهاد ناظر" به مقام "دولت ناظر" در سازمان ملل متحد اسباب سرافرازی مردم مبارز و رنجدیده فلسطینی و سربلندی آزادیخواهان جهان است.

مبارزات حق طلبانه مردم فلسطین و پشتیبانی جهانی به صدور قطعنامه سازمان ملل متحد در نوامبر سال ۱۹۷۴ انجامید که در آن حق "حاکمیت مستقل" فلسطینی‌ها در تعیین سرنوشت خویش بدون دخالت خارجی و همچنین حق استقلال و حاکمیت ملی آنها به رسمیت شناخته شد.

شروع "آشتی" فلسطینی ها و اسرائیلی ها با همت اسحاق رابین مرد بزرگ و دوراندیش اسرائیلی، یاسرعرفات و شیمون پرز، بکمک پرزیدنت کلینتون شکل گرفت و جایزه نوبل صلح آن سال بآن سه نفر تعلق گرفت. رابین پس از امضای معاهده توسط افراطی های اسرائیلی بقتل رسید.

امروزه جهانیان شاهد بمباران مردم غیر نظامی فلسطینی در غزه و درهم کوبیدن خانه و آشیانه ایشان هستند. جنایاتی که هر کس که ذره ای از انسانیت بوئی برده باشد را آزرده میکند. از سوی دیگر سیاستهای تروریستی افراطیون فلسطینی فرصتی به افراطی ها و نظامی های اسرائیلی میدهد که حملات نظامی ضد انسانی خود را در پوشش دفاع از مردم خود در برابر تروریستها قرار دهند. و بازنده و قربانی این کشمکش ها مردم غیرنظامی و بی پناه فلسطین میباشند.

رشد صلحجوئی در مردم اسرائیل، بخصوص جوانان، بزرگ ترین امید پیشبرد صلح با فلسطین است. در این راه مردم فلسطین به کمک و پشتیبانی مردم صلحدوست جهان نیازمنداند. سیاستهای تروریستی و تنش زای صاحبان قدرت در فلسطین مغایر با روح صلحدوستی و آرامش خواهی اکثریت مردم جهان است.

ما همانند سایر آزادیخواهان جهان، خواهان صلحی عادلانه و پایدار میان اسرائیل و فلسطین میباشیم. صلحی که بدون محترم شناختن حقوق ارضی و اجتماعی مردم فلسطین امکان پذیر نمیباشد. این در حالیست که جمهوری اسلامی مخالف صلح فلسطینی ها و اسرائیل است و هم سو با افراطیون اسرائیلی به ادامه تنش در فضای منطقه دامن میزند و با ارسال اسلحه، از موشک پراکنی و تهدید و کشتن مردم غیرنظامی اسرائیل توسط افراطی ها پشتیبانی نموده،  سبب میشود که گلوله باران مردم فلسطین دوباره و دوباره تکرار شود. ادامه کشمکش در منطقه به ضرر مردم فلسطین و اسرائیل و بسود آنهائیست، که ادامه فضای صلح و آشتی در منطقه موجودیت ناپایدارشان را بخطر میاندازد.

مجمع عمومی سازمان ملل متحد در هفته گذشته طرح رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای ارتقای جایگاه فلسطینیان از یک "نهاد ناظر" به "دولت ناظر غیر عضو" در این سازمان را تصویب کرد. ما این پیروزی را که نتیجه سالها فداکاری و مبارزه مردم فلسطین و پشتیبانی آزادیخواهان جهان و قدمی بزرگ در راه بدست آوردن آزادی و استقلال فلسطین است، به مردم این سرزمین و نیز آزادیخواهان جهان تبریک میگوئیم.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

14 آذر 1391 برابر 4 دسامبر 2012

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info/

 
 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران