بازگشت به صفحه اول  
 
 

در سال تحصیلی جدید مبارزه علیه جهل و تحجر را گسترش دهیم

بمناسبت آغاز سال تحصیلی و بازگشائی مدارس

شما دانش آموزان عزیز که این روزها بمنظور دانش آموزی و ساختن آینده ای بهتر، چه برای خود و چه برای هموطنانتان، به سر کلاسها میروید، امید مردم ایران برای دستیابی به وضعیت بهتری میباشید. شک نیست که محدودیت ها و مشکلات عدیده، از جمله وضع بد اقتصادی، بی امنیتی و فقدان فردائی روشن بر روح و جان شما نیز تاثیر منفی بجای گذاشته است.

اسفبار اینست که مردم ایران امروز در اثر سیاست های جمهوری اسلامی در ورطه فقر و بیکاری و گرسنگی و تحریم های اقتصادی دست و پا میزنند، در حالی که ایران یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان از نظر ذخائر گاز و نفت و نیروی انسانی است. اکنون تحصیل رایگان برای نوجوانان عملا غیر ممکن شده، هزینه نوشت‌ افزار برای خانواده‌ یک کارگر با دو دانش آموز معادل یک ماه حقوق آنان میباشد. حقوق معلمان کفاف یک زندگی حد اقل را هم به ایشان نمیدهد و زمانی که معلمان زبان به اعتراض میگشایند با زندان و سرکوب روبرو میشوند.

دیگر امری دائمی شده است که دانشجویان آگاه و مبارز از تحصیل محروم و استادان مبرز و مسئول دانشگاه به دلائل گوناگون از کار برکنار میشوند.

حکومتی که بجای تخصیص بودجه بیشتر به پیشبرد علم و فرهنگ، هزینه های سنگین انسانی و مالی صرف اموری مانند جدا سازی دانشجویان دختر و پسر مینماید، نادان و متحجر است و از حکومتی که خرافات و تحجر و جهل را تبلیغ میکند و نیروهای انسانی و مالی را به بدترین وجه ممکن ضایع میسازد، نمیتوان انتظار پیشرفت و تعالی داشت. دانش و توانائی های علمی هنگامی به پیشرفت و رفاه و اعتلای کشور یاری میرسانند که در مسیر درست بکار گرفته شوند.

دانش آموزان آگاه واقفند که علاوه بر آموختن دانش و توانائی های علمی، مبارزه علیه جهل و تحجر با هدف خردگرائی و بهره گیری از خرد جمعی یک ضرورت است. چنانچه هر یک از ما در جامعه، و داشن آموزان به نوبه خود در محدوده خانه و محیط مدرسه، نقش درست و آگاه کننده ای داشته باشیم، میتوان اطمینان داشت که ملتی که در طول تاریخ چندهزار ساله خود با بلایا و مصائب عظیمی دست و پنجه نرم کرده است، این حکومت جهل و تحجر را نیز پشت سر خواهد گذاشت. دانستن اینکه ملت ایران تنها در یک تلاش همگانی و همبستگی و یاری رسانی به یکدیگر امکان دستیابی به آینده ای بهتر را خواهد داشت، امریست مهم.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور موفقیت در آموزش و کسب دانش لازم در دنیای امروز را در محیطی توام با شادی مانند همه کشورهای متمدن و آزاد جهان را برای شما آرزو دارد.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

اول مهرماه 1391 برابر بیست و دوم سپتامبر 2012

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info/

 
 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران