بازگشت به صفحه اول  
 
 

به یاری هموطنان زلزله زده بشتابیم!

طبق گزارشی که وزیر بهداشت به مجلس اسلامی ارائه نموده در اثر زلزله 6.3 ریشتری (ساعت 16:23 دقیقه) روز شنبه 21 مرداد تا کنون 306 نفر جان باخته اند. این گزارش اطلاع دقیقی از مجروحان و کسانی که هنوز در زیر آوارها هستند ارائه نداده است. بنظر کارشناسان، زلزله 6.3 ریشتری در بسیاری از نقاط جهان تلفاتی باقی نمیگذارد اما بعلت فقدان پیشگیری های ایمنی شامل مقاوم کردن خانه ها در مناطق زلزله خیز و تعلیم و آماده نگهداشتن گروه های امدادی، تعداد قربانیان زلزله آذربایجان بشدت بالا بوده است.

بی توجهی مسئولان رژیم نسبت به سرنوشت مردم ایران خود را در این زلزله به نمایش گذاشته است:

·        رسانه های رژیم تا ساعتها از پخش خبر زلزله خودداری نمودند. پس از آن نیز تمام کوشش خود را معطوف بی اهمیت جلوه دادن زلزله نمودند.

·        مسئولان رژیم 24 ساعت پس از وقوع زلزله پایان عملیات نجات را اعلام داشتند در حالی که در موارد مشابه نجات جان زلزله زدگان تا روزها بعد نیز مقدور بوده است.

·        مسئولان رژیم هرگونه اقدام امدادرسانی از طرف کشورهای خارجی را رد کردند و بدین ترتیب زلزله زدگان را از این امدادها محروم ساختند.

وقتی در نظر بگیریم که این اقدامات در کشوری صورت میگیرد که در آن هر چند سال یکبار زلزله های شدید رخ میدهد و مسئولان باید قاعدتا تجربه کافی در این زمینه داشته باشند، به وضعیت آشفته و ناتوانی کامل جمهوری اسلامی که چون طاعونی بر جان ملت ایران افتاده است پی میبریم. گوئی که توانائی این حکومت تنها در سرکوب و آزار مردم و کشتار و اعدام شهروندان خلاصه میشود. باعث نگرانی است که در چنین شرائطی سرنوشت کشور بدست عده ای بی مسئولیت و ناشایست افتاده است. این نگرانیها وقتی افزون میشود که هشدار کارشناسان در مورد وقوع زلزله هائی با شدت ۷ ریشتر در کوههای البرز مرکزی یا شرقی، زاگرس یا شرق کشور را در نظر بگیریم.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور این ضایعه را که به مرگ و بی خانمانی بسیاری از هموطنانمان انجامیده است به ملت ایران تسلیت میگوید و مسئولیت اصلی بالا بودن تعداد قربانیان  زلزله در شهرهای آذربایجان شرقی را ناشی از فساد همه جانبه و ناتوانی حکومتی میداند که بجای رسیدن به امور مملکت، به چپاول درآمدهای ملی پرداخته و آن را صرف حاتم بخشی ها به ماجراجویان خاورمیانه و دیکتاتوری مانند بشار اسد مینماید. ما از کلیه هموطنان میخواهیم که با تمام امکانات خود به یاری زلزله زدگان بشتابند و از این طریق وحدت و همبستگی ملی را بار دیگر بنمایش گذارند.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

23 مرداد 1391 برابر 13 اوت 2012

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info

 
 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران