بازگشت به صفحه اول  
 
 

جهل حکومت بزرگترین دشمن مردم ایران است

 

بمناسبت آغاز سال تحصیلی و بازگشائی مدارس

شما دانش آموزان عزیز و سرمایه های انسانی و ملی وطنمان ایران که در سال جدید و آغازی دیگر عزم فراگرفتن علوم جهت ساختن آینده ای بهتر چه برای خود و چه هموطنان دیگر را نموده اید، نوید آینده ای بهتر برای مردم ایرانید. شک نیست که محدودیت ها و مشکلات عدیده از جمله وضع بد معیشتی که خانواده و آموزگاران شما با آن روبرو هستند، بویژه اینکه حکومتیان تحت لوای دین، آن شادی و شعفی را که در چنين روزی در مدارس سایر کشورهای جهان معمول است از شما دریغ میدارند، شما را افسرده میسازد.

دانش آموزی شما، پژوهش، وجود کارشناسان، هنرمندان و متفکران که از میان شما برخواهند خاست، تنها ضامن ارتقاء سطح زندگی و پیشرفت ایران است. دانش آموزی شما بخشی از پیکار مردم ایران علیه جهل است. پیکاری که نیاز به هوشیاری، آگاهی و برخورد همه جانبه با تمام اشکال جهل دارد.

یک نمونه این نادانی ها قائل شدن تفاوت میان حقوق شهروندان، تبعیض میان زن و مرد، زن ستیزی و آزار زنان و سایر گروههای اجتماعی است. نمونه های دیگر کوشش برای برگرداندن عقربه زمان به اعصار گذشته، استفاده ابزاری از دین در خدمت قدرت دولتی، نقض گسترده حقوق و آزادی های انسانی و شهروندی، بکار گرفتن مجازات های ضد انسانی مانند سنگسار، اعدام، شلاق و شکنجه و نابودی مخالفین، تشویق به تماشای عمل وحشیانه اعدام و شاید بارزتر از همه، ادعای سران حکومت برای اداره جهان، هنگامی که در اداره این کشور ناتوانند، میباشد.

آینده بهتر وقتی بدست می آید که حکومتگران بتوانند به ارزش های انسانی و اخلاقی و استعدادهای بی پایان شما پی برند و زمینه را برای شما عزیزان که ایران متعلق به نسل های شماست فراهم سازند. در عین حال همیشه و به طریق اولی هنگامی که حکومت نماد و بزرگترین مبلغ جهل است، آموختن علوم و متون درسی به تنهائی کافی نیست. باید همگی راه های مبارزه با جهل را نیز بیاموزیم. بیاموزیم که تنها در سایه آزادی، اصلاحات اساسی در کشور ممکن است. بیاموزیم که پایمال شدن حقوق یک شهروند، تهدیدی علیه حقوق کلیه شهروندان است. بیاموزیم که بدون مدیریت شایسته و مورد قبول اکثریت مردم، دستیابی به یک زندگی بهتر میسر نمیباشد. بیاموزیم که نه فقط باید علیه عاملان گسترش جهل و خرافات مبارزه کنیم بلکه توان ساختن جامعه ای که در آن حقوق انسانی و حقوق شهروندی کلیه آحاد مردم رعایت و تضمین شود را دارا باشیم. بیاموزیم چگونه میتوانیم بدون اینکه فریب تمامیت خواهان یا دیکتاتورهای جدیدی را بخوریم، متحدا علیه حکومت اعدام، فساد و جنایت در کشور قیام کرده، راه را بسوی آزادی مردم ایران و استقرار یک حکومت ملی و متکی به آراء همه ایرانیان هموار سازیم.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور برای شما عزیزان و امیدهای آینده ایران آرزوی موفقیت در آموزش علوم و سایر آموزش های لازم در دنیای امروز، توام با شادی و محیطی دلپذیر مانند تمام کشورهای متمدن و آزاد جهان را دارد.

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

مهندس کامبیز قائم مقام ـ مهندس بهمن مبشری - دکتر همایون مهمنش

سی و یکم شهریور 1390 برابر بیست و دوم سپتامبر 2011

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info/

 

 

 
 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران