بازگشت به صفحه اول  
 
 

پیام کنگره مصدق نماد آزادی و دموکراسی (کنگره سوم) به

کارگران ایران

این روزها حقوق ناچیز، گرانی روز افزون، به تعویق افتادن پرداخت ده ها ماه همین حقوق ناچیز و فقدان امکانات شغلی، زندگی را بر شما تلخ و طاقت فرسا ساخته است. بسیاری از شما که هنوز شغلی دارید علی رغم سالها سابقه کار بدون رابطه استخدامی، بیمه، حقوق و مزایائید و از فردای خود خبر ندارید. اقتصاد کشور در اثر سیاست های جمهوری اسلامی همچنان رو به قهقراست. رانت خواری، واردات بی رویه، فرسودگی تجهيزات واحدهای صنعتی، پیامدهای ناشی از حذف یارانه ها و تحریم های بین المللی و فقدان امنیت حقوقی به ورشکستگی بسیاری از واحدهای تولیدی، فرار سرمایه ها از کشور، پائین رفتن سطح تولید و از میان رفتن امکانات شغلی منجر گردیده است.

دروغگوئی های سران رژیم در عوض پذیرفتن واقعیات و مشکلات نیز دلالت بر آن دارد که بهبود زندگی و وضع معیشتی مردم دغدغه اصلی آنان نیست. اقتصاد مافیائی سران حکومت را از واقعیات زندگی مردم دور کرده و آنها با ممنوع ساختن سندیکاها و اخراج و زندانی نمودن فعالین سندیکائی، سعی در سرکوب اعتراضات کارگران دارند. فعالان سندیکائی مانند منصور اسانلو، ابراهیم مددی، غلام حسینی و رضا شهابی از سندیکای شرکت واحد، رضا رخشان و بهروز نیکوفر از سندیکاری نیشکر هفت تپه و فعالین کارگری آزاد منيرنيا، همايون جابری، خسرو بوكاني، كاوه گل محمدي، پژمان رحيمي، بهنام ابراهيم زاده، بهزاد عربگل، افشين نديمي و محمود صالحی تحت شدیدترین شکنجه های جسمی و روحی قرار گرفته اند.

بهترین مدافع حقوق کارگران، سندیکاهای مستقل و آزاد کارگری میباشند و زمینه مناسب برای فعالیت آنها تنها در آزادی و دموکراسی فراهم است. سندیکاها همواره از مدافعان سرسخت رعایت حقوق انسانی و شهروندی و ستون های حامل آزادی و دموکراسی بوده اند و به این حهت در دیکتاتوری از اولین هدف های سرکوب و فشار میباشند.

کنگره سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور پشتیبانی کامل خود را از خواست های بحق کارگران ایران، از جمله آزادی تشکیل سندیکاهای کارگری اعلام میدارد و خواهان آزادی فوری کلیه زندانیان سیاسی ایران، بویژه فعالین کارگری میباشد.

کنگره سوم سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

لودویگزهافن آلمان 21 و 22 خرداد 1390 برابر 11 و 12 ژوئن 2011

 

انتشار از طرف:

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

مهندس کامبیز قائم مقام ـ مهندس بهمن مبشری - دکتر همایون مهمنش

سیزدهم تیر 1390 برابر چهارم ژوئیه 2011

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info/

 
 
بازگشت به صفحه اول/A>  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران