بازگشت به صفحه اول  
 
 

دیکتاتورها چاره ای جز تسلیم در مقابل اراده مردم ندارند!

مردم شریف ایران!

شما با تظاهرات گسترده و مسالمت آمیز خود در 25 بهمن بار دیگر به جهانیان نشان دادید که آتش عشق به آزادی همچنان در دل شما شعله ور است و مصممانه در پی احقاق حقوق و آزادی های خویش میباشید. شما بار دیگر به جهانیان نمایاندید که علی رغم وحشیانه ترین سرکوب ها دلاورانه به راه خود ادامه میدهید و مبارزات شما چنان گسترده است که حاکمان جرات فراخوان و بسیج نیروی نظامی بیشتری را بخود نمیدهند. شما بار دیگر نشان دادید که در میدان عمل بیشمارید و به دیکتاتوری اجازه نمیدهید در اتحاد شما خللی وارد نماید. شما بار دیگر ولی فقیه و حکومت او را مسئول اوضاع وخیم کشور دانستید و خواهان پایان دیکتاتوری حاکم شدید. شرکت گسترده شما در اعتراضات 25 بهمن ماه چنان سران حکومت را متوحش ساخت که آنها عمال خود در مجلس شورای اسلامی را وادار نمودند در نمایشی مضحک و با فریاد های "اعدام باید گردند" خواستار از میان بردن آقایان موسوی و کروبی ګردند!

حکومت مافیائی جمهوری اسلامی و عمال آن با بیشرمی پس از به قتل رساندن دو جوان شجاع و معترض جسد آنها را نیز به نام شهدای بسیجی مصادره میکند. ما ضمن تسلیت و ابراز همدردی با خانواده قربانیان این مبارزه صانع ژاله و محمد مختاری و تمامی آزادگان کشور، یاد آور میشویم که این جوانان در قلب مردم آزادیخواه ایران جای دارند. ایشان و سایر مبارزینی که در این راه جان باختند و یا در زندانهای دیکتاتوری شکنجه شدند، نامشان همواره در تاریخ مبارزات مردم ایران ثبت خواهد ماند. زندانیان سیاسی که در شرائط بسیار سختی بسر میبرند مورد احترام ما و نمونه های مقاومت این مبارزه اند.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور خواهان استقرار یک حکومت ملی و متکی به اراده مردم است. حکومتی که میتواند ضامن رفاه مردم و تمامیت ارضی کشور باشد. ایجاد یک فضای آرام و آزاد برای برگزاری انتخابات مجلس موسسان بمنظور تنظیم یک قانون اساسی جدید مهمترین وظیفه یک حکومت ملی میباشد. ما خواهان آزادی و دموکراسی پایدار و جدائی دین از حکومت میباشیم و راه رسیدن به این اهداف را از طریق ایجاد یک اتحاد ملی، متشکل از کلیه طرفداران آزادی و حکومت ملی امکان پذیر میدانیم. ما معتقدیم که نظام مناسب برای تحقق این هدف یک نظام جمهوری است، نظامی که در آن کلیه مقامات بالای کشور در مقابل مردم و نمایندگان منتخب آنان پاسخگوباشند و تنها برای مدتی معین و محدود انتخاب گردند.

در شرایط کنونی که بسیاری از نواندیشان مذهبی در مقابل استبداد دینی قد علم کرده و به مقاومت و اقدامات افشاگرانه علیه استبداد دینی پرداخته اند، علی رغم نظرات متفاوتی که با ایشان داریم، هرگونه تجاوز حکومت استبدادی به حقوق ایشانرا، حمله ای به کل جنبش آزادیخواهی ایران دانسته و دفاع از حقوق و آزادی های این آزادیخواهان و معترضین به دیکتاتوری را از جمله وظایف خود میدانیم.

هموطنان عزیز!

شما در سی دو سال گذشته فقدان آزادی را با تمام وجود احساس کرده اید. ما شاهد فداکاریها و استقامت شما مردم آزاده در این مبارزه بزرگ ملی بوده ایم. امروزه آشکارا مشاهده میکنیم که حکومت ولی فقیه از هر زمان دیگر ضربه پذیر تر و شرائط برای حرکت بسوی آزادی و دموکراسی بویژه با پیدایش جنبش های موفق اخیر در مصر و تونس و حرکت های مشابه در ممالک نه چندان دور از ایران، بیش از هر زمان دیگری فراهم گردیده است. زمانی که بدون تردید باید بهوش باشیم و با بهره گیری از این فرصت تاریخی و با شرکت گسترده در حرکت های اعتراضی در داخل و خارج از کشور مبارزه را تا استقرار یک حکومت ملی متکی به اراده مردم و تحقق آزادی و دموکراسی، ادامه دهیم.

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

مهندس کامبیز قائم مقام ـ مهندس بهمن مبشری - دکتر همایون مهمنش

بیست و نهم بهمن 1389 برابر هیجدهم فوریه 2011

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info/

 
 
بازگشت به صفحه اول/A>  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران