بازگشت به صفحه اول  
 
 

انحلال دانشگاه علوم پزشکی، نشان درماندگی ی رژیم در برابر مبارزات آزادیخواهانه ی مردم است

رژیم مستبد و درمانده ی جمهوری اسلامی، گویا دریافته است که به انتهای خط رسیده؛ و از این رو، برای ماندگاری به هر ترفندی دست می زند و به هر حیله متوسل می شود؛ تا بلکه چند صباحی بیشتر بر اریکه ی قدرت باقی بماند. حکومت ولی فقیه که جنایات سال گذشته علیه مبارزات مردم را براه انداخت، اینبار دستور بستن دانشگاهها، یعنی هسته مرکزی مقاومت مردمی را صادر نموده و در این راه، چاره را در بیشرمانه ترین و رذیلانه ترین اقدام نسبت به مرکز علم طب، یعنی انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران که مکانش در تهران است دیده است.

خانم وزیر بهداری با یک فرمان امر به انحلال دانشگاهی با هزاران دانشجو می دهد تا به زعم خود با پراکندن دانشجویان، بستری از آرامش سیاسی - اجتماعی برقرار کند و برای خود و رهبرش آسودگی خیال فراهم سازد؛ و حکومت را از پیامد مبارزات و اعتراضات دانشجوئی خلاصی بخشد. غافل از این که حکومت هم در این محاسبه راه خطا می پیماید؛ و هم خود را انگشت نمای جهانیان می کند. زیرا بستن هر دبستان، یعنی باز کردن چندین زندان؛ و تعطیل هر دانشگاه، یعنی فنای بخشی از یک جامعه؛ و بستن دانشگاه پزشکی یعنی ستیز با سلامت و بهداشت مردم. انحلال دانشگاه پزشکی ایران توسط حکومت بی تردید با حمله ی ایلغاران به اماکن و شهرها برای غارت و کشتار آدمیان قابل مقایسه است. در آن حمله مال و جان انسان ها فنا شد و با این اقدام، دانش و معرفت آدمی برباد می رود و تندرستی بدنها قربانی می گردد.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج کشور، اقدام  ضد دانش و ظالمانه ی حکومت فقیهان در حق دانشگاه و مراکز علمی را به شدت محکوم می‌کند و هرگونه ستم نسبت به دانشگاه و دانشجویان را در حد بربریّت می‌داند. ما از تمام سازمانهای سیاسی و اجتماعی و فرهنگی جهان خاضعانه می خواهیم که عمل استبدادی و ضد فرهنگی ی حکومت را محکوم و تقبیح کرده و به وسائل ممکن، جمهوری اسلامی را از این گونه روشهای ضد دانش و فرهنگ و انسانیّت بازدارند.

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

مهندس کامبیز قائم مقام ـ مهندس بهمن مبشری - دکتر همایون مهمنش

چهاردهم آبان 1389 برابر پنجم نوامبر 2010

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info/

 
 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران