بازگشت به صفحه اول  
 
 

پیام  کنگره سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

به کارگران ایران، کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی و آقای منصور اسانلو رئیس سندیکای اتوبوسرانان

در حالی که ایران یکی از بالاترین درآمد های سالانه نفتی در جهان را داراست، بیکاری، تورم سرسام آور و درآمدهای پائین زندگی را بر شما کارگران ایران تنگ تر و فقیر تر از پیش کرده است. امروز حتی کارکنان شاغل نیز از یک زندگی حداقل و انسانی محرومند و در بسیاری موارد پرداخت همین حقوق حداقل شما نیز به تعویق افتاده است. سیاست های اقتصادی جمهوری اسلامی کشور را با رکود اقتصادی، تورم فوق العاده و ورشکستگی گسترده واحدهای تولیدی روبرو ساخته و به کاهش سطح تولید و از بین رفتن فرصت های شغلی زیادی انجامیده است. حاکمین توجهی به وضع فلاکت بار شما کارگران عزیز ندارند و به اعتراضات و اعتصابات حق طلبانه تان با خشونت و دستگیری پاسخ میگویند.

کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه!

احمدی نژاد وعده داده بود که در آمد حاصله از نفت بر سر سفره همگان آورده شود. اما وقتی شما برای اضافه دستمزد و تحقق حقوق سندیکائی خود به اعتصاب دست زده، فریاد عدالت جویانه خود را بلند کرده و با تفاهم و پشتیبانی مردم روبرو شدید، رژیم در عوض توجه به مطالباتتان، دست به ارعاب و سرکوب شما زد. عده کثیری از شما دستگیر و عده ای اخراج شدند. مبارزه شما برای آزادی فعالیت سندیکائی، بهبود دستمزد و برگرداندن کارگران اخراجی بر سر کار همچنان ادامه دارد. اعتصاب شما سرفصل جدیدی در مبارزات سندیکائی ایران است. اهمیتی که جنبش نوین سندیکائی - کارگری ایران برای آزادی در مبارزه برای عدالت اجتماعی قائل است، نشانه اعتلا، بلوغ و توانمندی آنست.

آقای منصور اسانلو، رئیس سندیکای کارگران اتوبوسرانان!

در شرائطی که هرگونه حق طلبی در کشور به شدت سرکوب میشود، شما برای دفاع از حقوق صنفی و سندیکائی کارگرانی که نماینده آنها هستید، به مقاومت برخاسته اید. شما را بارها با دلائل واهی به بند کشیدند، زبانتان را با تیغ بریدند و در روز روشن شما را ربودند. خود شما دائما زیر فشار های معیشتی و بیماری های حسمی قراردارید. اما همه اینها شما را از مبارزه برای احقاق حقوق 17 هزار کارگر شرکت واحد، کوشش برای احیاء و دنبال کردن مطالبات کارگران از طریق سندیکا، باز نداشته است. شما در سخنانتان اغلب به "استقلال،  آزادی، عدالت اجتماعی" به عنوان خواست مبارزات مردم ایران اشاره  نموده و بر اهمیت استقلال و آزادی برای تحقق عدالت اجتماعی تاکید داشته اید.

شما طی مسافرتتان به لندن و بروکسل در خرداد ماه امسال و دیدار از فدراسیون بین المللی کارگران حمل ونقل (آی تی اف) و کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری (آی تی یو سی) شخصیت دوست داشتنی و مورد احترام خود را نشان دادید. متعاقب این دیدار و دستگیری مجددتان در تیر ماه امسال  علاوه بر هموطنانتان که برای آزادیتان تلاش می کنند، کارگران عضو سازمان جهانی کار به همراه سازمان عفو بین المللی هر هفته با چندین برنامه اعتراضی با ارسال نامه هائی به سران کشور خود و تشویق آنها به اعتراض به وضع فعالین کارگری در ایران، پخش اعلامیه، تظاهرات در مقابل نمایندگی های جمهوری اسلامی و اعزام نماینده به ایران، در کشورهای مختلف مانند، اطریش، اندونزی، انگلیس، آمریکا، مکزیک، غرب روسیه، تایلند، کروات، بلژیک، اردن هاشمی، کنگو، فلسطین، تونس، سوئد، استرالیا و کانادا مرتبا برای آزادی شما و دیگر فعالین کارگری مانند آقای محمود صالحی فعالیت می کنند.

کنگره سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور آزادی فوری شما و سایر فعالین کارگری را خواهان است و پشتیبانی کامل خود را از مبارزات کارگران ایران برای آزادی سندیکا و تحقق کلیه مطالبات به حق آنان اعلام میدارد.

انتشار از:

هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور

مهندس کامبیز قائم مقام ـ مهندس بهمن مبشری - دکتر همایون مهمنش

29 بهمن 1386 برابر 18 فوریه 2008

 
 
 
بازگشت به صفحه اول