بازگشت به صفحه اول  
 
 

پيام هيئت سیاسی - اجرائی اتحاد جمهوری خواهان ايران

به کنگره سازمان های جبهه ی ملی ایران در خارج از کشور

دوستان گرامی،

برگزاری کنگره سازمان های جبهه ی ملی ایران در خارج از کشور را به شما تبریک می گوئیم و برای کنگره شما در تامین اهداف آن آرزوی موفقیت می کنیم.

اتحاد جمهوریخواهان ایران، نیروهای جبهه ملی ایران را جزو سرمایه های ملی مردم ایران می داند و جبهه ملی ایران را که با نام و منش و سیاست زنده یاد دکتر محمد مصدق و خدمات ارزنده این شخصیت بزرگ تاریخ معاصر ایران عجین شده است، جزو پایدارترین نیروهای مدافع منافع ملی کشور و مردم ایران می داند.

اتحاد جمهوریخواهان ایران همواره تجربه تاریخی جبهه ملی ایران را سرمشق خود قرار داده است و از همگامی با نیروهای جبهه ملی در هر عرصه ای استقبال نموده است و از هرگونه تلاشی برای انسجام صفوف جبهه ملی ایران استقبال نموده است، امیدواریم که کنگره شما گامی در جهت همدلی و همگامی بیشتر نیروهای خانواده بزرگ جبهه ملی ایران باشد.

دوستان گرامی

کنگره شما در شرائطی برگزار می شود که کشور ما از یک سو سیاست های ماجراجویانه سران جمهوری اسلامی در عرصه جهانی به طرز بی سابقه ای منزوی شده است. برای اولین در تاریخ سامان ملل، مورد تحریم اقتصادی قرار گرفته و هم چنان بحث فشار های بیشتر اقتصادی ادامه دارد. از سوی دیگر، هم چنان حکومت سرکوب و زندان بر کشور ما ادامه دارد و رهبران جمهوری اسلامی بعد از نزدیک به سی سال از انقلاب بهمن دست اندر کار محو حقوق و آزادی های اولیه مردم ایران اند، همه حقوق اولیه مردم از حق انتخاب پوشش تا حق انتخاب آزادانه حکومتگران لگد مال امیال آن هاست. همین روزها انتخابت هشمین دوره مجلس در جریان است، رهبری جمهوری اسلامی نه فقط همه نیروهای مخالف حکومت نیز نیروهای نزدیک به حکومت را طبق معمول همیشگی از امکان شرکت در انتخابات محروم نموده است، حتی بخش هائی از نیروهای درون حکومت را رسما از گردونه انتخابات حذف نموده است.

در چنين شرايطی نيروهای مدافع منافع ملی مردم ایران با وظايف مهمی مواجه اند. مقابله با سیاست های حکومت در سطح ملی و بین المللی و تلاش برای خلاصی از وضعیت کنونی، وظايف سنگينی را در برابر ما قرار می دهد.

در این شرائط بحرانی که منافع ملی کشور ما از هر سو در خطر است و دولت جمهوری اسلامی ناتوان از حفظ این حقوق و خود بیش از هر زمانی فاقد اعتبار نه فقط در سطح بین المللی بلکه در عرصه ملی است، نیروهای جبهه ملی ایران با توجه به ذهنیت تاریخی مردم از جبهه ملی تحت رهبری دکتر محمد مصدق در استیفای حقوق ملی ایران، در عرصه بین المللی و در ایجاد شرائط آزاد فعالیت و شکوفائی در عرصه ملی، نقش ارزنده ای در همکاری و تلاش مشترک در این مسیر ایفا نمایند.

جامعه ما امروز بیش از هر زمان دیگری نيازمند نیروهائی است که بتوانند تلاش ملی مردم ایران در دفاع از حقوق ملی خود را منعکس نموده و بتوانند چشم انداز‌های نوينی را در برابر مردم بگشايند و راه برون رفت از بحران‌ها و دشواري‌های موجود را در برابر آن ها هموار سازند. ما عمیقا اعتقاد داریم که نیروهای ملی و جمهوریخواه ایران توانائی و امکان تبدیل شدن به چنین نیروئی را دارند. ما باید اراده برای این انجام این کار بزرگ را در صفوف خود تقویت کنیم. اعتقاد به حق حاکمیت بلامنازع رای مردم در تعیین نوع حکومت و تابعیت همه قوانین کشور از همین رای، جدائی دین از دولت و التزام بر منشور جهانشمول حقوق بشر از پايه های مشترک فکری همه ماست، و فراموش نکنيم همه نيروهای ديگر در سطوح مختلف به مشروط کردن و محدود کردن اين حقوق معتقدند.

دوستان عزيز دست همه شما را بگرمی می فشاريم و برای کنگره شما آرزوی موفقيت داريم

هيات سیاسی - اجرايی

اتحاد جمهوری خواهان ايران

۱۴ بهمن ۱۳۸۶

۳ ژانویه ۲۰۰۸ 
 
 
بازگشت به صفحه اول