بازگشت به صفحه اول  
 
 

مردم ایران هر روز از حقوق انسانی خود بیشتر محروم می شوند

دهم دسامبر روز بین المللی حقوق بشر است. در این روز اعلامیه جهانی حقوق بشر که هدفش برقراری و تضمین حقوق و آزادی های برابر برای همه مردم جهان بوده، در سازمان ملل به تصویب رسیده است. متاسفانه در حال حاضر مردم ایران نه تنها از حقوق مندرج در این اعلامیه برخوردار نیستند، بلکه هر روز فاصله بیشتری با تحقق حقوق انسانی خود پیدا می کنند.

خودکامگی حکومت ایران و استبداد دینی حاکم بر کشور عملا حقوق شهروندی را از مردم ایران سلب نموده است. به این ترتیب حکومت کوشش دارد مردم را به اطاعت محض از خویش وادار نماید. فقدان آزادی بیان، ممنوعیت تجمع و تشکل های سیاسی و مدنی، سانسور کتاب و فیلم، فیلتر کردن سایت های اینترنتی و پارازیت های ماهواره ای برای ایجاد اختلال در گردش آزاد اطلاعات، ممنوعیت انتخاب پوشش برای زنان که هر روز سخت تر می شود، تبعیض های جنسیتی از تحصیل در دانشگاه گرفته تا انتخاب شغل و فعالیت های اجتماعی، محدودیت شدید برای اقلیت های دینی و مذهبی و قومی و سرکوب هر گونه فعالیت سیاسی و اجتماعی و مدنی که در مغایرت با سرسپردگی به دستگاه حکومت باشد از جمله موارد آشکار نقض حقوق بشر در ایران هستند.

علاوه بر این افزایش روز افزون اعدام ها که بنابه آمار نماینده ویژه سازمان ملل در سال گذشته بالغ بر 1097 تن میباشد (که حتی کودکان زیر 18 سال را نیز در بر میگیرد)، رتبه نخست جهانی نسبت به جمعیت را به خود اختصاص داده است. گسترش این رفتار ضدانسانی و وحشیانه حکومت اسلامی در تقابل با فرهنگ انساندوستانه و کهن مردم ایران، علاوه بر جنایت بودن آن، در بین خانواده ملل نیز اثراتی ناگوار از کشور و ملت ایران به جای خواهد گذاشت.

یکی از  بهانه های حکومت ایران برای ادامه نقض حقوق بشر، متهم کردن غرب به استفاده ابزاری از این حقوق است. حال آنکه یکایک مردم ایران تبعیض و تحقیر و سرکوب را با همه وجود خود احساس می کنند ولی در مقابل آن اجازه هیچ گونه اعتراضی، ولو مسالمت آمیز را، نمی یابند. از دیگر بهانه های حکومت ایران برای نادیده گرفتن حقوق شهروندی و زیر پا گذاردن مفاد اعلامیه جهانی حقوق بشر، قوانین قصاص، شرع، مذهب و دیگر "تفاوت های فرهنگی" است. رفتاری که اعتراض حتی روحانیون منتقد حکومت را نیز بر انگیخته و سرکوب و حبس و حصر و بند بیشتر منتقدان رژیم را در پی داشته است.

فساد سیاسی و اقتصادی عمیقی که از علل اصلی ویرانی امروز ایران است، نتیجه خودکامگی بدون حد و مرز حکومت میباشد. وضعیتی که از طریق سلب آزادی های شهروندان و خفه کردن صدای اعتراض آنان ایجاد شده است. با سرکوب سازمان یافته آزادی های مدنی و اعمال شدید سانسور و تهدید رسانه ها و روزنامه نگاران مستقل، تداوم چنین شرائطی، از ایران جز یک سرزمین سوخته چیزی باقی نخواهد گذاشت.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور با محکوم کردن رفتارهای ضد حقوق بشری حکومت مستبد دینی در ایران، خواستار توجه بیش از پیش مجامع بین المللی به این رفتارهاست. در چنین اوضاع و احوالی لازم است که همه ما با هم برای احقاق حقوق شهروندی خویش تلاش کنیم تا سرزمین خود را از مهلکه بزرگی که حکومت مستبد دینی ایجاد کرده است، برهانیم.

راه رهائی از یوغ دستگاه مستبد دینی، استقرار حاکمیت ملی و جدائی دین از حکومت است. ما از تمام مردم آزادیخواه ایران انتظار داریم که جبهه ملی و ملیون ایران را برای استقرار یک حکومت قانونمدار بر پایه اعلامیه جهانی حقوق بشر، یاری رسانند.

سازمانهای جبهه ملی ایران درخارج از کشور

17 آذر 1393 برابر 8 دسامبر 2014

info@iranazad.info

http://www.iranazad.info

 

 
 
بازگشت به صفحه اول  
 

ارسال به: Balatarin بالاترین :: Donbaleh دنباله :: Twitthis تویتر :: Facebook فیس بوک :: Addthis to other دیگران